andreistp (andreistp) wrote,
andreistp
andreistp

Легендарному сотнику УПА Мирославу Симчичу - 94 роки! Вітаємо, Герою!

C1bJw0qW8AUvapO

Сьогодні святкує свій день народження автор вислову "Скількох встиг – стількох вбив", легендарний сотенний УПА на псевдо"Кривоніс".
Героїчний та багатостраждальний шлях Мирослава Симчича розпочався 5 січня 1923 року в селі Вижній Березів, що на Івано-Франківщині, в родині нащадків легендарних опришків. Юний Мирослав пам’ятав своїх предків та українське коріння та з самого дитинства дуже хотів бути козаком.
У 1941 у віці 18 років він вступає до юнацької мережі ОУН, а вже восени 1943 року вступає до першого куреня УНС в Космачі, де служить кулеметником.
В період з 1943 по 1945 рік займається розвідкою на теренах, що були нещодавно окуповані, проводить вишколи новобранців та бере участь у декількох рейдах новоутвореної Березівської сотні, яка розгромила декілька колгоспів та знищила декілька місцевих винищувальних загонів з-поміж місцевих колабораціоністів (так званих "стрибків").
Найвідомішим чином Кривоноса був бій під Космачем, в якому він отримав важке поранення. В цьому бою сили декількох куренів УПА одним із яких фактично командував Мирослав Симчич, розгромили резерв дивізії НКВС (щонайменше 12 вантажівок, наповнених чекістами), та за менш ніж 3 години бою знищили майже всіх - 405 солдатів та офіцерів НКВС, що насаджували злочинний комуністичний лад на теренах Західної України.
Останній бій Кривоніс прийняв 4 грудня 1948 року під час інспекції мережі зимових криївок. Через відсутність снігу Мирослав разом із побратимом "Ченцем" (Петром Томичем) вирішили перечекати деякий час в одній із перевірених хат. Вони ще не знали, що донька хазяїна виявиться сексотом МҐБ. Саме в цій хаті вони прийняли свій останній бій. Після кількох невдалих спроб штурму чекісти вирішили підпалити хату, після чого комбатанти втратили свідомість під дією чадного диму. Після чого потрапили в полон
У 1949 році вже досвідчений та нескорений сотенний стає засудженим військовим трибуналом на 25 років за участь в УПА Варто зазначити, що в таборах Кривоніс не зламався та вів активну підпільну боротьбу проти радянської системи та тюремної ієрархії "крадіїв у законі".
За період перебування в концтаборах отримав ще декілька термінів ув'язнення за політичні статі, зокрема за "за наклепи на радянський державний і суспільний лад".
Нарешті вільним він став лише у 1985 році, провівши у в'язницях та таборах 32 роки, 6 місяців та 3 дні. За весь цей величезний час жодного разу не пішов на співробітництво з КДБ, не відмовився від своїх переконань та весь час пишався своєю приналежністю до УПА
Сучасним та майбутнім українцям варто пам'ятати своїх героїв, таких як Мирослав ("Кривоніс") Симчич, пишатися ними та перебирати їх життєвий досвід, незламну віру в перемогу та брати з них приклад.

З днем народження, Герою!
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 18 comments